ГоловнаСтатті23 Жовтня, 2019р.
 Версія для друку

Спалювання листя заборонено законодавством

Опубліковано: 23.10.2019, 15:08

Осінь продовжує тішити нас теплими та сонячними днями. І жителі нашої області, користуючись нагодою, з ентузіазмом прибирають присадибні ділянки та прибудинкові території від опалого листя і сухої трави, спалюючи все це у вогнищах.

Спалювання листя надзвичайно шкідливо для здоров'я людей та екологічного стану у населених пунктах. Будучи на деревах, листя, мов губка, вбирає в себе всі шкідливі викиди, що є у повітрі. Особливо це стосується великих міст. Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних і сприяють розвитку онкологічних захворювань.

Крім того, спалювання листя та сміття ЗАБОРОНЕНО законодавством.

Згідно ст. 50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» не допускає спалювання промислових та побутових відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря забруднюючими речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу, на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок при додержанні вимог, встановлених законодавством про охорону атмосферного повітря.

П. 3.6.14 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій забороняє спалювання всіх видів відходів на території домоволодінь і в сміттєзбірниках.

Відповідальність за спалення рослинних залишків передбачена ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Покарання тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн. до 340 грн.) і на посадових осіб – від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн. до 1190 грн.).

Міністерство екології та природних ресурсів закликає громадян компостувати, а не спалювати опале листя і стерню. Це дає можливість отримати безкоштовне органічне добриво для відновлення родючого шару ґрунту (гумусу) і отримання кращого урожаю.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Завжди існує загроза перекидання вогню при спалюванні сухої трави та листя на житлові помешкання та на природні ділянки. Не наражайте себе та своїх сусідів на таку небезпеку.

Світлана Герасименко,
методист кабінету навчального


   
Статті
2 Липня15:00 Як поводити себе під час грози
22 Червня14:00 Небезпека на воді: як уберегти дитину
25 Травня14:00 Обережно, кліщі!
26 Квітня15:00 35 років аварії на Чорнобильській АЕС
23 Квітня15:00 Всесвітній День охорони праці
23 Березня09:00 Будьте обережні на риболовлі
14 Серпня09:01 Обережно, вибухонебезпечні предмети!
22 Липня16:00 Якщо ви стали заручником
6 Липня12:00 Безпечний відпочинок біля води
28 Лютого14:00 Всесвітній день цивільної оборони
4 Грудня10:00 Обережно, ожеледиця!
8 Листопада10:00 Ботулізм
23 Жовтня15:08 Спалювання листя заборонено законодавством
22 Жовтня09:01 Обережно – туман
16 Жовтня15:16 Готуймось до опалювального сезону
Статті