ГоловнаСтатті4 Квітня, 2019р.
 Версія для друку

Небезпека спалювання сухої трави

Опубліковано: 04.04.2019, 15:00

В Україні запанувала справжня весна. У мешканців міст та селищ виникає бажання активного відпочинку, тобто бажання подихати свіжим повітрям, помилуватися навколишніми краєвидами, поспілкуватися з друзями на лоні природи або просто попрацювати на присадибних ділянках. Нерідко обов’язковою частиною подібного дозвілля стає багаття. Але активний відпочинок біля вогнища через необачність може спричинити велику біду. Адже не секрет, що часто на вогнищах спалюють торішнє листя, суху траву та дрібне сміття. І деякі громадяни нехтують правилами безпечної поведінки в навколишньому середовищі.

Недбало кинутий недопалок цигарки, іскорка від погано залитого багаття, небезпечні пустощі з вогнем можуть стати причинами ненавмисного підпалу житлових та господарських будівель. Крім того вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини. Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності. Гинуть від вогню також комахи, молодняк звірів та птахів, порушується природна рівновага. Згодом суха трава перегниє і стане поживною речовиною для молодої трави, а також матеріалом для утворення гумусу.

Треба також зазначити, що до складу диму, який виділяється при згоранні відходів входять пил, окиси азоту, важкі метали, канцерогенні сполуки. З тліючого листя виділяється бензопрен, що здатен викликати ракові захворювання, а з димом у повітря вивільнюються діоксини – одні з найотрутніших для нашого організму речовин.

Щоб не трапилось лиха, варто дотримуватись елементарних правил поведінки:

Невеликі займання, які виникли, наприклад, в результаті викиду з вогнища жаринок, необхідно гасити негайно, заливаючи водою, засипаючи піском, землею, накриваючи брезентом, затоптуючи взуттям, збиваючи мокрими ганчірками, віниками, в крайньому випадку – одягом. Наносити удари краще збоку, за напрямом вогню, з невеликим притисканням після удару.

Намагайтеся, щоб на вашій ділянці було якнайменше сміття. Суху рослинність, зрізані або сухі гілки краще відразу перенести на смітник. Забороняється розведення багать у вітряну погоду. Біля будинку обов’язково має бути ємність з водою, а в будинку - вогнегасник!

Якщо ви помітили горіння сухої трави - спробуйте самотужки його ліквідувати. У випадках значного поширення пожежі - негайно повідомте про загоряння за телефоном 101.

Зупинити початкове розповсюдження вогню значно легше, ніж загасити велику пожежу.

Не спалюйте суху траву та сміття! Не завдавайте шкоди здоров’ю людей і навколишньому середовищу!

методист НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області

С.В. Михайленко


   
Статті
12 Вересня14:30 Обережно з вогнем!
2 Вересня11:52 Стережіться харчових отруєнь
19 Серпня14:11 Стережіться отруєння грибами
22 Липня16:00 Обережно – змії!
6 Травня17:00 Стережіться грози
16 Квітня16:00 Обережно, кліщі!
4 Квітня15:00 Небезпека спалювання сухої трави
7 Лютого10:00 Як вберегтися від переохолодження
11 Січня11:00 Небезпека отруєнння чадним газом
Статті