ГоловнаДіяльністьІНШІ ПОСЛУГИСпеціальна підготовка
 Версія для друку

Спеціальна підготовка осіб, які залучаються підприємствами, установами, організаціями до проведення інструктажів, навчань і перевірки знань з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки

Відповідно до п. 8 статті 20 Кодексу цивільного захисту України до завдань і обов’язків суб’єкта господарювання в сфері цивільного захисту належить здійснення навчання працівників з питань цивільного захисту, у чому числі техногенної та пожежної безпеки.

В статті 40 Кодексу цивільного захисту України зазначено, що особи під час прийняття на роботу та працівники щороку за місцем роботи проходять інструктаж з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях.

Відповідно п.14 постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року № 444 «Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях» (із змінами), особи, що залучаються підприємствами, установами та організаціями до проведення інструктажів, навчання і перевірки знань працівників з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки зобов’язані проходити спеціальну підготовку на територіальних курсах, у навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Згідно п.1, розділу IV «Порядку затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки та контролю за їх виконанням», затвердженим наказом МВС України від 05.12.2019р. №1021, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.02.2020 за №108/34391, інструктажі з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях проводять особи, що пройшли відповідне навчання і спеціальну підготовку.

 

Нормативна база:

    Твіт