ГоловнаОстанні новини16 Вересня, 2019р.
 Версія для друку

Рятувальник – професія мужніх

Опубліковано: 16.09.2019, 15:49

У список героїчних професій можна сміливо включити професію рятувальника, яка вважається однією з найбільш відповідальних та небезпечних.

Рятувальник повинен вміти робити все: знешкоджувати отруйні речовини, долати перешкоди, користуватися засобами пожежогасіння, проводити пошук постраждалих, надавати першу допомогу, а також вміти надавати психологічну підтримку потерпілим, запобігати панічним настроям та багато іншого. І все це лягає на плечі рятувальника.

Традиційно, до Дня рятівника, яке офіційно святкується 17 вересня, з метою популяризації цієї мужньої професії, на базі обласного Палацу дітей та юнацтва 13 вересня поточного року пройшла презентація підрозділів рятувальників з елементами квестових завдань для школярів міста Чернігова.

В цьому році учасниками заходу стали: Управління ДСНС України у Чернігівській області, Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Чернігівської області, Чернігівська обласна організація товариства Червоного хреста України, Чернігівська обласна рятувально-водолазна служба та представники закладів освіти обласного центру №№ 2, 3, 4, 5, 9.

Свято розпочалося з урочистого шикування, де з привітальним словом виступили представники Управління ДСНС України у Чернігівській області, а юні таланти Палацу подарували присутнім яскраві номери художньої самодіяльності.

Потім на шести станціях фахівці різних служб продемонстрували різноманітні технічні засоби та принцип їх роботи.

Піротехніки аварійно-рятувального загону Управління ДСНС України у Чернігівській області продемонстрували дітлахам порядок поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів та засобів для їх виявлення.

Медичні працівники Чернігівської обласної організації товариства Червоного хреста України показали порядок надання першої медичної допомоги при різних життєвих обставинах.

Представники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області розгорнули мобільний навчально-консультаційний пункт та ознайомили дітей з різними небезпеками, які можуть чекати людину в побуті, були продемонстровані різноманітні прилади та сучасні індивідуальні засоби порятунку під час пожежі, а на наступній станції досвідченими психологами управління ДСНС з школярами провели тренінг з правил поведінки у природному середовищі та в різних надзвичайних ситуаціях.

Водолази Чернігівської обласної рятувально-водолазної служби демонстрували своє рятувальне та водолазне спорядження, порятунок «потопельника» та надання йому першої медичної допомоги.

І, нарешті, з непідробною цікавістю всі спостерігали за бойовим розгортанням пожежного автомобіля, мали можливість оглянути пожежно-рятувальну техніку та аварійно-рятувальне спорядження, що знаходиться на озброєнні ДСНС. Діти взяли активну участь в демонстрації пожежно-технічного обладнання та устаткування для порятунку людей в надзвичайних ситуаціях. Школярі змогли «спробувати» себе в ролі рятувальника, приміряти бойовий одяг, погасити уявну пожежу тощо.

На останок, діти спостерігали цікаве представлення, яке продемонстрували кінологи-рятувальники зі службовими тваринами.

Дітлахи були в захопленні від побаченого та почутого під час проведення заходів та висловили бажання в майбутньому стати рятувальниками.

IMG_5860.JPG IMG_5822.JPG

IMG_5831.JPG IMG_5835.JPG

IMG_5853.JPG IMG_5848.JPG

методист обласного методичного кабінету
(безпеки життєдіяльності населення)
Михайленко С.В.


   
Останні новини
4 Жовтня16:00 Протипожежне тренування в Ніжинському медичному коледжі
30 Вересня15:00 Об’єктове тренування у лікувально-профілактичному закладі
23 Вересня12:00 Рятувальник очима дітей
20 Вересня11:40 Об’єктове тренування в «Чернігівському обласному бюро судово-медичної експертизи»
16 Вересня15:49 Рятувальник – професія мужніх
3 Вересня10:50 Умовна пожежа на ТОВ «ТФ Кабель Україна»
28 Серпня12:18 Початок нового навчального року
23 Серпня12:40 Світлофор Моргайко завітав до дітлахів
21 Червня10:56 Безпечний літній відпочинок
30 Травня16:00 Навчання посадових осіб (фахівців) суб’єктів господарювання
26 Квітня17:00 Показовий День цивільного захисту в Чернігові
22 Квітня17:20 Тиждень знань з безпеки життєдіяльності в Чернігові
12 Квітня10:00 Просвітницькі заходи в бібліотеці
10 Квітня12:00 СОТ в Чернігівській обласній стоматологічній поліклініці
7 Березня12:30 Майстер-клас з вивчення засобів індивідуального захисту
Останні новини