ГоловнаОстанні новини24 Лютого, 2021р.
 Версія для друку

Просвітницька робота в бібліотеці

Опубліковано: 24.02.2021, 11:00

23 лютого 2021 року в м. Чернігові, на базі КЗ "Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка", відповідно до спільного плану роботи з бібліотекою, працівниками навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області у взаємодії з представниками Чернігівського базового медичного коледжу, для персоналу закладу було організовано та проведено просвітницький захід на тему «Домашня аптечка».

Мета проведення заходу – це довести до працівників бібліотеки, а деяким тільки нагадати склад домашньої аптечки. Адже аптечка – річ необхідна в кожній сім’ї. Бо ж від раптового поганого самопочуття чи травм ніхто не застрахований.
До проведення заходу, під керівництвом завідувача навчально-виробничої практики коледжу Вікторії Рибальченко, в якості набуття практичного досвіду були долучені студенти старшого курсу закладу освіти.

Спочатку представник навчально-методичного центру Валентина Прибитько представила учасників заходу та коротко проінформувала присутніх про тему та мету бесіди. Потім студентка випускного курсу Чернігівського базового медичного коледжу Марина Гучок представила свою презентацію, спираючись на яку в простій та доступній формі показала, як комплектується домашня аптечка.

За думкою лікарів точного складу аптечки немає, бо все індивідуально. Визначитися з вмістом індивідуальної аптечки допоможе сімейний лікар. Проте є загальні правила, дотримуючись яких можна зробити свою домашню аптечку ефективною.

У будь-якому разі в аптечці мають бути термометр, бинт, вата, пластир, в тому числі і бактерицидний. З медпрепаратів мають бути зовнішні антисептики, які використовуються при порізах і ранах (спирт, перекис водню, хлоргексидину біглюконат, йод, розчини Люголю, брильянтовий зелений та метиленовий синій).

Мають бути знеболюючі (протизапальні) жаропонижуючі препарати (парацетамол, ібупропен, диклофенак тощо), протиалергічні (лоратидин, цетиризин, діазолін), а також, на випадок проблем зі шлунком – сорбенти (активоване вугілля, ентеросгель, секта, сорбекс) та регідратуючі розчини, що допомагають уникнути зневоднення (регідрон, ораліт).

При проблемах кишкового тракту добре мати в аптечці такі медикаменти, як но-шпа (при спазматичних болях), панкреатин, лоперамід, еспумізан, а також алмагель і омепразол для хворих гастритом.

При проблемах з тиском тримайте в аптечці каптопрес для гіпертоніків, кофеїн для гіпотоніків.

Інші ліки можна закладати до аптечки тільки для індивідуального використання.

В процесі бесіди виникло багато запитань – що покласти до аптечки, які є аналоги уже названих медичних препаратів, де зберігати домашню аптечку, які особливості комплектування аптечки в бібліотеці, у скільки це обійдеться тощо.

Було акцентовано увагу, що зберігати аптечку найкраще у сухому, прохолодному місці, недоступному для дітей. Медичні засоби, такі, як вата, бинти тощо, не мають терміну зберігання або він дуже великий, а всі інші лікарські засоби треба періодично проглядати та вчасно заміняти ті, у яких завершився термін придатності.

Отже, можна зробити висновок, що комплектація домашньої аптечки важлива справа, бо потрібні медичні засоби можуть знадобитися в будь-який час. І, що стосується медичних аптечок на підприємствах, в установах, організаціях, то їх комплектація покладається на розсуд роботодавців, які повинні пам’ятати, що невжиття термінових заходів для допомоги потерпілим від нещасних випадків – це їх особиста відповідальність.

20210223_152356.jpg 20210223_154357.jpg

Станіслав МИХАЙЛЕНКО,
методист обласного методичного кабінету
(безпеки життєдіяльності населення)


   
Останні новини
16 Вересня12:00 Інформаційно-пізнавальний захід «Запобігти. Врятувати. Допомогти»
10 Серпня16:00 Подорож до країни безпеки – день п'ятий
3 Серпня16:00 Подорож до країни безпеки – день четвертий
20 Липня16:30 Подорож до країни безпеки – день третій
13 Липня16:00 Подорож до країни безпеки – день другий
6 Липня15:30 Подорож до країни безпеки – день перший
17 Червня13:00 Мобільний навчально-консультаційний пункт на міському пляжі «Золотий берег»
14 Червня10:00 Спеціальне об’єктове тренування з працівниками ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант»
7 Червня12:00 Навчання з цивільного захисту в дистанційному форматі
4 Червня12:00 Функціональне навчання керівників закладів дошкільної освіти з питань цивільного захисту
3 Червня15:00 Нагородження переможців конкурсу «Безпека в житті – життя в безпеці»
2 Червня16:00 Мобільний навчально-консультаційний пункт на Красній площі Чернігова
28 Травня11:00 Пізнавальна акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти»
25 Травня09:00 Робота мобільного навчально-консультаційного пункту в рамках проведення навчання з територіальної оборони
19 Травня12:00 Підведення підсумків конкурсу
Останні новини