ГоловнаПро ЦентрІСТОРІЯ ЦЕНТРУ
 Версія для друку

Історична довідка

З перших років існування в державі місцевої протиповітряної оборони (МППО) і до реформування її в Цивільну оборону (1961 рік) підготовка керівних кадрів повітряно-хімічної оборони здійснювалась на спеціальних курсах Наркомату з військових та морських справ (в подальшому – Міністерство оборони). Навчання населення питанням захисту від повітряного і хімічного нападу в той час покладалось головним чином на ТСОАВІАХІМ (в подальшому – ДТСААФ) та Радянський Червоний Хрест.

В Чернігівській області на той час при ДТСААФ діяли школи протиповітряної оборони в обласному центрі та в окремих районних центрах – в містах Прилуки, Ніжин, Бахмач, Новгород-Сіверський.

В 60-х роках минулого століття під час реформування МППО у Цивільну оборону завдання підготовки керівного складу та навчання населення було покладено на створений Штаб цивільної оборони Чернігівської області. З цією метою в структурі штабу були створені курси цивільної оборони. Одночасно з цим проводились зміни в ДТСААФ. Школи протиповітряної оборони продовжували свою діяльність під новою назвою – школи цивільної оборони.

В 1965 році у відповідності з постановою ЦККПУ та Ради Міністрів УРСР від 19.08.1961 р. № 1246-00106 і наказу начальника штабу ЦО України від 25.12.1964 р. № 209 відбулася реорганізація під час якої курси ЦО були виведені зі складу обласного штабу ЦО і отримали назву «393 курси цивільної оборони Чернігівської області».

В 1966 році у відповідності з розпорядженням начальника Цивільної оборони СРСР від 28.05.66 р. № 118 та наказу начальника Цивільної оборони області від 15.06.66 р. № 06 обласна школа ЦО ДТСААФ та Ніжинська, Прилуцька, Бахмацька, Новгород-Сіверська  школи цивільної оборони були передані до штабу цивільної оборони області. В 1967-1969 роках проходили оргштатні зміни в мережі шкіл цивільної оборони і на початок 1969 року в області діяли: 393 курси цивільної оборони Чернігівської області та Чернігівські, Ніжинські, Прилуцькі міські курси цивільної оборони. Всі названі курси підпорядковувались Штабу цивільної оборони області.

В 2002 році у відповідності з постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 року № 874 «Про удосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів і фахівців у сфері цивільного захисту» та розпорядження облдержадміністрації від 22.03.2002 року № 125 «Про реорганізацію курсів цивільної оборони області» обласні та міські курси цивільної оборони були об’єднанні як одна юридична особа з назвою «Курси цивільної оборони Чернігівської області».

В 2005 році у відповідності з рішенням МНС України та Чернігівської обласної державної адміністрації від 11.07.2005 р. №5/01.02-02/011/4717 Курси цивільної оборони Чернігівської області реорганізовані у навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області.

В різні роки керівниками були: Романько Микола Єгорович, Черних Лев Миколайович, Мельников Григорій Дмитрович, Марцинюк Михайло Макарович, Черних Борис Кузьмич, Осипенко Віктор Якович, Селіверстов Микола Георгійович, Яковець Володимир Іванович, Сурмай Андрій Михайлович, Бочка Сергій Володимирович, Федорових Олександр Сергійович, Назін Олександр Ілліч.

    Твіт